W czym jeszcze mogę Ci pomóc?

Moje działania nie kończą się na samym projektowaniu ogrodów. 

Sama permakultura jest wielodyscyplinarną nauką projektowania siedlisk ludzkich. A ja jako projektant permakultury patrzę na ogród nie tylko jako całość, ale również w szerszym kontekście – jako ekosystem. Znajduję rozwiązania, aby ten ekosystem był stabilny, różnorodny, możliwie samowystarczalny i oszczędny w wykorzystywaniu zasobów (również takich jak czas i pieniądze).

Jeśli interesuje Cię:

  • Samowystarczalność żywieniowa i stworzenie własnego siedliska – przyda Ci się plan upraw roślin, hodowli zwierząt, pozyskiwania surowców energetycznych i nawozów. 
  • Poprawa funkcjonowania obecnego ogrodu – zaręczam, że jest wiele aspektów, które można zmienić aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty niż do tej pory.
  • Założenie własnego gospodarstwa ekologicznego lub regeneratywnego – współpraca z projektantem permakultury pozwoli Ci uzyskać wysoką wydajność upraw, przy relatywnie małych nakładach.
  • Przekształcenie obecnych konwencjonalnych upraw na ekologię – przyda Ci się dobry plan działania.
  • Rozwiązanie problemu występowania szkodników lub chorób roślin – zważywszy na moją specjalizację ze studiów oraz doświadczenia zawodowe, jestem w stanie zaproponować Ci plan pro-naturalny działania

Poza opracowaniami uprawowymi oferuję:

Nadzór autorski wykonania ogrodu

Jeśli nie chcesz aby Twój ogród był wykonany dokładnie tak jak uzgodniliśmy to w projekcie, możesz zamówić nadzór projektanta. Dokładnie jak kierownik budowy - przypilnuje poprawności wykonania kolejnych etapów.

Wyznaczanie poziomic na pochyłym terenie

Oznaczenie poziomic na działce pomoże w dobrym wykonaniu robót ziemnych pod konstrukcje oraz takich związanych z przepływem wody na działce. Chcesz wykonać rowy konturowe lub tzw. swale? Poziomice są w tym przypadku nieodzowne.

Inwentaryzacje fitosocjologiczne działek

Poznaj swoje otoczenie dzięki spisowi roślin wg gatunku i ilości (wg skali). Uzyskaj opinię dotyczącą dalszych działań dostosowaną do Twoich planów. Dowiedz się, czy na Twoim terenie znajdują się wartościowe lub rzadkie gatunki.

Doradztwo

Jeśli zmagasz się z problemami na działce jak np. silny wiatr lub podmokłe miejsca - warto skonsultować je z projektantem, który dobierze najlepsze możliwe rozwiązanie. Czasem tak mocno skupiamy się na czymś co nam przeszkadza, że ciężko zobaczyć nam bardzo proste rozwiązania.

Prelekcje, wystąpienia i warsztaty

Jeśli organizujesz spotkania i chcesz przybliżyć uczestnikom naturalną uprawę roślin, pracę z glebą lub inne. Napisz. Program oraz zakres dostosowany jest do wieku i poziomu odbiorców (spotkania dla rolników, działkowców, szkół i przedszkoli)

Interesuje Cię dołączenie do Newslettera?

W CYKLICZNYCH WIADOMOŚCIACH WYSYŁANYCH DO KILKA TYGODNI PRZECZYTASZ O OGRODNICZYCH NOWINKACH, OTRZYMASZ SKRÓT PRAC NA NADCHODZĄCY MIESIĄC, AKTUALNĄ OFERTĘ ORAZ ODNOŚNIKI DO NAJCIEKAWSZYCH WPISÓW NA BLOGU
Scroll to Top